Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

U okviru inicijative Science meets Regions Zajedničkog istraživačkog centra (JRC), koja promovira kulturu donošenja političkih odluka utemeljenih na znanstvenim informacijama na lokalnim i regionalnim razinama, pokrenut je pilot shema uparivanja (pairing schemes) lokalnih i regionalnih donositelja odluka sa znanstvenicima, ekspertima iz znanstvenih područja koja su relevantna za pojedina otvorena politička pitanja.

Otvorenim natječajem JRC pruža potporu odabranim organizacijama i institucijama da početno razviju i provode svoje lokalne/regionalne sheme uparivanja. Prioritetne teme natječaja su zelena i digitalna transformacija te ekonomski oporavak od COVID-19 pandemije.

Prihvatljivi prijavitelji su sudionici iz EU zemalja, odnosno:

Lokalne i regionalne organizacije koje kreiraju politike (policymaking institutions) i njihova udruženja ili mreže;
Istraživačke organizacije i njihova udruženja ili mreže;
Neprofitne organizacije koji promoviraju donošenje političkih odluka temeljenih na istraživanjima i znanstvenim dokazima.

Rok za prijavu je do 23. rujna 2022. godine., a više informacija dostupno je na službenoj stranici Obzor Europa: https://www.obzoreuropa.hr/natjecaji-pregled/jrc-smr-pairing-schemes