Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Novo izvješće Eurofounda pokazuje da se između 2012. i 2020. ukupno vlasništvo nad stambenim objektima smanjilo diljem EU-a, uz smanjenje od više od 3 % boda u Danskoj, Cipru, Španjolskoj, Litvi, Finskoj i Bugarskoj. Smanjenje je potaknuto smanjenjem vlasništva među mladim odraslim osobama i skupinama s niskim prihodima, uz povećanje udjela mladih odraslih osoba u dobi od 20 do 29 godina koje se oslanjaju na privatne najamnine. Mnogi mladi nisu mogli u potpunosti napustiti obiteljski dom zbog nedostatka cjenovno pristupačnih mogućnosti. U razdoblju od 2010. do 2019. Španjolska, Hrvatska, Italija, Cipar, Belgija, Grčka i Irska suočile su se s najvećim porastom broja osoba u dobi od 25 do 34 godine koje žive sa svojim roditeljima.

Za više informacija: https://www.eurofound.europa.eu/hr/news/news-articles/homeownership-declines-across-eu-as-young-adults-find-themselves-locked-out-of-market