Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

U Dubrovniku je 25. listopada održan „Back to school“ događaj, odnosno inicijativa koja nudi osobama koje dolaze iz institucija EU-a mogućnost da ponovno posjete svoje stare škole i razgovaraju o svojoj europskoj karijeri. Povratak u završenu srednju školu izvrstan je način za povezivanje s mladima i raspravu o brojnim temama pa tako i o Europskoj uniji. Predstavnik EUROPE DIRECT-a DNŽ, Božo Simović iz udruge ESN Dubrovnik, posjetio je svoju bivšu srednju školu odnosno, Medicinsku školu u Dubrovniku te je razgovarao s učenicima o njegovim iskustvima i doživljajima tijekom školovanja kao i o njegovom životnom usmjerenju koje ga je naposljetku dovelo do pozicije u kojoj aktivno radi na promicanju europskih vrijednosti i politika. Učenici su se kroz dijalog informirali o aktivnostima centra EUROPE DIRECT DNŽ te brojnim mogućnostima za osobni razvoj pogotovo u području mobilnosti, digitalne informiranosti, multikulturalne razmjene i edukacije. Najveći interes pokazao se za aktivnosti koje se provode u sklopu Europske godine mladih te o pridruživanju u program Europskih snaga solidarnosti.