Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Članovi ESN-a Dubrovnik zajedno s učenicima Pomorske i tehničke škole Dubrovnik odradili su akciju čišćenja okoliša prostora oko škole. Tijekom samog događaja učenicima su se predstavili ciljevi i prioriteti Europskog zelenog plana.

Podsjećamo da je Europski zeleni plan jedan od ključnih inicijativa na razini EU čiji je cilj postizanje klimatske neutralnosti do 2050.

Iako su mjere zaključavanja u borbi protiv pandemije COVID-19 dovele do privremenog čišćenja
zraka, vode i smanjene buke na mnogim mjestima, usporavanje svih gospodarskih aktivnosti nije
način na koji EU zamišlja svoj i svjetski put prema nultom zagađenju. Umjesto toga, EU može održati prosperitet kroz transformaciju načina proizvodnje i potrošnje i usmjeravanje investicija prema nultom zagađenju.