Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dana 14. listopada u Srednjoj poljoprivrednoj i tehničkoj školi u Opuzenu, predstavnice DUNEA-e, Petra Popović i Antonija Odak, održale su predavanje na temu: „Bioraznolikost kroz EU prioritet-Europski zeleni plan“. Predavanje je bilo namijenjeno učenicima i profesorima škole u sklopu aktivnosti EUROPE DIRECT-a Dubrovačko-neretvanske županije, a unutar manifestacije „Dani mandarina“.

Učenici su se upoznali s EU prioritetom-Europskim zelenim planom, njegovom ulogom, ciljevima, kao i problematikom klimatskih promjena i bioraznolikosti. Istaknuta je važnost zaštite bioraznolikosti i obnove ekosustava u svrhu suzbijanja učinaka klimatskih promjena i ekonomičnog korištenja resursa. Također, predstavljena je Strategija EU-a za bioraznolikost do 2030., čiji središnji element, plan za obnovu prirode, pomaže u zaustavljanju propadanja mnogih kopnenih i morskih vrsta u staništa u svrhu povratka u prvobitno (zdravo) stanje.