Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i Agencija za mobilnost i programe Europske unije, u suradnji s Veleposlanstvom Švicarske Konfederacije u Zagrebu, pozivaju na podnošenje prijava za jednogodišnje stipendije Švicarske Konfederacije u akademskoj godini 2024./2025.
Ovaj poziv provodi se u sklopu Bilateralnog programa akademske mobilnosti, a hrvatskim državljanima ponuđene su sljedeće stipendije:
1. stipendije za istraživački boravak
2. stipendije za doktorski studij
3. stipendije za poslijedoktorski studijski boravak
4. stipendije za diplomski studij iz umjetničkog područja
Dobitnici stipendije ostvaruju pravo na mjesečnu financijsku potporu u iznosu od 1.920,00 do 3.500,00 CHF (ovisno o vrsti stipendije) koja im se isplaćuje tijekom boravka u Švicarskoj. Detaljne informacije dostupne su u priloženom dokumentu na engleskom jeziku i na mrežnoj stranici Državnog tajništva za obrazovanje i znanost Švicarske Konfederacije.
Za sve pojedinosti i dodatne informacije o pozivu zainteresirani kandidati mogu se obratiti Agenciji za mobilnost i programe EU-a na e-adresu: bilaterala@ampeu.hr .
Rok za podnošenje prijave za stipendiju je 10. studenoga 2023. godine.

Za više informacija: https://www.ampeu.hr/natjecaji/stipendije-svicarske-konfederacije-u-akademskoj-godini-2024-2025