Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dana 6. svibnja, Srednja škola Metković, u ulozi Škole ambasadora Europskog parlamenta posjetila je centar EUROPE DIRECT DNŽ u Opuzenu. Posjet je započeo uvodnom prezentacijom predstavnice Regionalne agencije DUNEA, ujedno i voditelja projekta EUROPE DIRECT DNŽ, o zadaćama i aktivnostima koje se provode unutar projekta te o Europskoj godini mladih, ovogodišnjem EU prioritetu.

Profesor Petar Nikolić je potom prezentirao planove i održane aktivnosti Srednje škole Metković kao Škole ambasadora Europskog parlamenta u čijoj su ulozi relativno kratko, ali s pohvalnim iskustvom u Erasmus aktivnostima kojima žele omogućiti razmjenu iskustva među učenicima i doprinijeti usvajanju znanja o Europskoj uniji, njenim vrijednostima i politikama.
Druženje je zaključeno dogovorima o nadolazećim aktivnostima s ciljem pokretanja suradnje između centra EUROPE DIRECT DNŽ i Srednje škole Metković.