Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Cipar se 25. srpnja pridružio Schengenskom informacijskom sustavu (SIS), najvećem sustavu za razmjenu informacija za sigurnost i upravljanje granicama u Europi.
Povezivanje Cipra sa SIS-om omogućuje tijelima kaznenog progona da sa svim sudionicima u SIS-u primaju i razmjenjuju informacije u stvarnom vremenu o traženim ili nestalim osobama, državljanima trećih zemalja koji nemaju zakonsko pravo boravka u EU-u i izgubljenim ili ukradenim predmetima (npr. automobili, vatreno oružje, plovila i osobne isprave). Cipar je uspostavio i poseban ured SIRENE, koji je odgovoran za koordinaciju razmjene informacija i suradnje u vezi s upozorenjima u SIS-u. Bit će dio mreže nacionalnih ureda SIRENE koji podupiru funkcioniranje SIS-a.
Za više informacija: https://croatia.representation.ec.europa.eu/news/schengensko-podrucje-cipar-pristupa-schengenskom-informacijskom-sustavu-2023-07-25_hr