Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ribarstvo u EU-u postaje sve održivije!

Europska komisija donijela Komunikaciju prema održivijem ribarstvu u EU-u koje je u skladu sa ciljevima Europskog zelenog plana te koje podupire prelazak na ekološki prihvatljiv prehrambeni sustav EU-a.

Održivost ribarstva u EU-u raste. Zdravi stokovi dodatno pridonose socioekonomskoj uspješnosti sektora, koji je zadržao profitabilnost unatoč posljedicama pandemije bolesti COVID-19. Međutim, ribolovne resurse EU-a potrebno je dodatno zaštititi i to je ključno kako bi se povećala održivost prehrambenih sustava te osigurao održivi izvor prihoda za ribare iz EU-a. Unatoč poboljšanjima u svim morskim bazenima, potrebno je uložiti više napora, i to posebno u Sredozemnom i Crnome moru, u kojima su stope iskorištavanja dvostruko veće od održivih razina. Komisija će do kraja 2021. predložiti i akcijski plan za očuvanje ribolovnih resursa i zaštitu morskih ekosustava.

Više informacija dostupne ovdje:

http://bit.ly/održivo-ribarstvo-EU