Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Centar EUROPE DIRECT Dubrovačko-neretvanske županije, u petak 22.9. u Centru za mlade Dubrovnik s početkom u 10:00h organizira „EU connect“ događaj na kojem će se građani moći informirati o Europskoj godini vještina te o nadolazećim izborima za Europski parlament. Ovaj događaj izvrsna je prilika za osobe koje prvi put glasaju na izborima, kako bi se informirale o njihovim pravima i mogućnostima kao građanima EU te o važnosti glasanja za napredak EU, a samim time i Hrvatske. Tijekom događaja će se rezimirat i govor predsjednice Europske komisije Ursule von der Leyen o stanju EU (SOTEU), a u sklopu kojeg će se odrediti prioriteti i inicijative za nadolazeću godinu. Sudionici će tom prilikom moći međusobno diskutirati o europskim prioritetima kao što su zelena i digitalna tranzicija te kako oni utječu na građane EU.