Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Centar EUROPE DIRECT Dubrovačko-neretvanske županije kojeg vodi Regionalna agencija DUNEA, poziva sve zainteresirane na radionicu „Zamke u online shoppingu te novosti u Zakonu o zaštiti potrošača“. Radionica će se održati u suradnji sa Ministarstvom gospodarstva i održivog razvoja, 24. ožujka (petak) u Gradskom kulturnom središtu u Metkoviću s početkom u 12 sati.

Stručni predavači radionice su:

– Martina Topolovac, Europski potrošački centar, Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja

– Lucija Sušić, Odjel za izobrazbu i informiranje o pravima potrošača, Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja.

Naime, s povećanjem učestalosti kupovine na internetu dolazi i do većeg broja slučajeva narušavanja prava potrošača i prijevara, stoga je nužno da su građani upoznati s pravima koje imaju.

U okviru radionice potrošače će se informirati o najbitnijim stvarima na koje moraju obratiti pažnju, a kako ne bi ostali bez proizvoda ili uplaćenog novca. Također, predstavit će se i noviteti novog Zakona o zaštiti potrošača s naglaskom na prava potrošača prilikom kupovine proizvoda i usluga putem interneta.