Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

U srijedu, 20. travnja predstavnik EUROPE DIRECT-a Dubrovačko-neretvanske županije gostovao je na radijskoj emisiji UNIDU radija, Radio Espresso. Tema emisije bila je Europska godina mladih, koja je ujedno i tema nadolazećeg edukativnog pub kviza kojeg svaki mjesec organizira EUROPE DIRECT DNŽ. Osim općih informacija o Europskoj godini mladih, tijekom emisije se razgovaralo i o Discover EU programu koji je dio Erasmus+ programa, čiji je cilj da se što više mladih odluči na putovanje željeznicama Europe kako bi se na taj način steklo poznanstva te se educiralo o kulturološkim različitostima Europe. Vlak je ujedno i ekološko prihvatljiviji način putovanja. S obzirom na NextGenerationEU odnosno, „Make it Green“ plan da Europa postane klimatsko-neutralni kontinent do 2050., predstavljen je i EuTeens4Green, koji za cilj ima osnažiti mlade ljude u definiranju i implementaciji rješenja koja ostvaruju zelenu tranziciju, kao i povećati uključenost mladih ljudi koji su manje eksponirani pogodnostima zelene tranzicije. S obzirom na to da se uskoro bliži Dan Europe, najavljena je i organizacija događaja kojim će se taj važan datum obilježiti.

Emisiju možete poslušati na: https://www.mixcloud.com/uniduradio/radio-espresso-europe-direct-2042022/