Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Promicanje alternativnog turizma dio je opredjeljenja EU-a za stvaranje održivog gospodarstva kroz Europski zeleni plan.

Inovativni projekti poput podvodnog muzeja Alonissos pokazuju kako održivi obalni i pomorski turizam – poznat kao ‘plavi turizam’ – mogu podržati gospodarski oporavak Europe od pandemije koronavirusa.

To je posebno važno u manje posjećenim, a kulturno bogatim destinacijama širom Europe.

Sredozemno more je već najpopularnije turističko odredište u Europi i svijetu, a očekuje se da će doseći 500 milijuna turista do 2030. To ima ozbiljan utjecaj ne samo na prirodne i kulturne resurse već i na lokalno stanovništvo. Stoga je kontinuirana potpora i predanost EU-a plavom turizmu i zaštiti morskih područja.

Više informacija dostupne ovdje: LINK