Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dana 9. svibnja, u ulozi predstavnika informativnog centra EUROPE DIRECT Dubrovačko-neretvanske županije, Srednja poljoprivredna i tehnička škola u Opuzenu obilježila je Dan Europe prigodnom edukacijom i kvizom. Učenici prvih i drugih razreda srednje škole sudjelovali su u tematskim aktivnostima „EU kroz dijapozitive“ i „Istražimo Europu“ koristeći materijale iz Kutka za učenje čime su na zabavan i zanimljiv način ispitali svoje znanje i dodatno se informirali o EU, njezinim institucijama, prirodnim, povijesnim i kulturnim znamenitostima.

Navedenoj edukaciji i kvizu putem online platforme Microsoft Teams pridružili su se učenici Gimnazije Metković i Srednje škole Metković, ujedno predstavnici Škola ambasadora Europskog parlamenta, koji su sudjelovanjem u ovom događaju doprinijeli kvaliteti i diseminaciji obilježavanja ovog europski važnog datuma. Istoga dana održana je i debata među Školama ambasadorima na temu „Prednosti i nedostatci života u EU za mlade“ kroz koju su učenici ukazali na svoje potrebe i ulogu u kreiranju budućnosti EU.