Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Europski institut za inovacije i tehnologiju (EIT) objavio je poziv pod nazivom „New European Bauhaus Booster 2.0“ za potporu start-up ili rastućim poduzećima koja razvijaju inovativna rješenja u skladu s temeljnim vrijednostima NEB-a (održivost, estetika i uključivost) i sljedećim prioritetima: 

1.         Ponovno povezivanje s prirodom,

2.         Vraćanje osjećaja pripadnosti,

3.         Davanje prioriteta mjestima i ljudima kojim je to najpotrebnije,

4.         Potreba za dugoročnim razmišljanjem o životnom ciklusu u industrijskom ekosustavu.

Izabrani kandidati bit će uključeni u novi NEB program ubrzanja prilagođen svakom poduzeću. Kroz program će se procijeniti i dalje razvijati poslovna struktura poduzeća, kao i temeljne vrijednosti i načela NEB-a unutar svake organizacije. 

20 vodećih poduzeća bit će nagrađeno podrškom u vrijednosti 1 milijuna eura. 

Rok za prijavu je 13. ožujka 2023. godine. 

Za više informacija: https://www.eitdigital.eu/our-messages/calls-tenders/new-european-bauhaus-booster-2/