Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Onečišćenje zraka, vode i tla najveći je uzrok oboljenja među ljudima, a posebno za djecu, osobe treće životne dobi i osoba s određenim zdravstvenim tegobama. Također smanjuje sposobnost izvršenja ekosustava u sekvestraciji i dekontaminaciji ugljika. U sklopu Europskog zelenog plana Europska Komisija predstavila je Akcijski plan EU-a za postizanje nulte stope onečišćenja zraka, vode i tla na razinu koje nisu štetne za ljudsko zdravlje i prirodne ekosustave. U planu su postavljeni glavni ciljevi smanjena onečišćenja do 2030. Te EU se usmjerava prema postizanju cilja za 2050. – zdrav planet za zdrave ljude. Više informacija o Europskom zelenom planu i njegovim ciljevima dostupne ovdje: http://bit.ly/zero-pollution-action-plan