Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dana 27. kolovoza predstavnik EUROPE DIRECT-a Dubrovačko-neretvanske županije gostovao je u emisiji na radiju Jug. Prilikom gostovanja javnosti je predstavljena digitalna tranzicija kao način kojim Europa nastoji svojim građanima omogućiti da rade na ostvarenju održivije i prosperitetnije digitalne budućnosti u kojoj je na prvom mjestu čovjek.

Predstavljeni su i prioriteti u kojima se nude nove prilike poduzećima, potiče razvoj pouzdanih tehnologija, podupire otvoreno i demokratsko društvo, omogućuje dinamično i održivo gospodarstvo, pomaže u borbi protiv klimatskih promjena i u zelenoj tranziciji. Kao primjer dobre prakse predstavljena je digitalna javna rasvjeta.

Tijekom emisije je istaknuta i činjenica da Komisija pruža potporu Hrvatskoj u strateškom planu razvoja e-Zdravstva.

Link na emisiju: https://www.mixcloud.com/RadioJug/info-pult-ivana-grkeš-i-božo-simović-27082022/