Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dana 24. studenog predstavnik EUROPE DIRECT-a Dubrovačko-neretvanske županije gostovao je na UNIDU radiju u emisiji Espresso gdje je slušatelje upoznao s NextGenerationEU, planom gospodarskog oporavka Europske unije nakon pandemije COVID-19 te EU rail/Discover EU koji je dio programa Erasmus+ te omogućuje osamnaestogodišnjacima da putuju Europom i steknu vrijedna iskustva. Slušatelji su se tom prilikom informirali o glavnim načelima NextGenerationEU-a, a predstavljene su i vodeće inicijative plana oporavka s primjerima iz prakse kao što su poticanje razvoja i korištenje obnovljivih izvora energije, poboljšanje energetske učinkovitosti javnih i privatnih zgrada, ubrzanje digitalizacije, prilagodba obrazovnog sustava za podršku digitalnim vještinama te neformalno i formalno obrazovanje i proširenje javnog prijevoza. Jedna od inicijativa za povećanje korištenja javnog prijevoza te smanjenja ugljičnog otiska je i EU rail koji osamnaestogodišnjim građanima EU pruža priliku besplatnog putovanja vlakom po Europi te učenja o europskoj kulturnoj baštini i povijesti kao i povezivanja s ostalim mladim ljudima diljem Europe. Od 2022. godine EU rail za odabrane sudionike pruža i karticu za popuste na kulturne sadržaje, edukativne i sportske aktivnosti, lokalni prijevoz, smještaj i hranu.

Link na radijsku emisiju: https://www.mixcloud.com/uniduradio/radio-espresso-europe-direct-24112022/