Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dana 25. ožujka predstavnik centra EUROPE DIRECT DNŽ, iz udruge Erasmus Student Network, posjetio je Gimnaziju Dubrovnik s ciljem informiranja učenika o EU prilikama s naglaskom na Europske Snage Solidarnosti, Erasmus programe i Konferenciju o budućnosti Europe.

Kako bi se EU prilike na što zanimljiviji način prezentirale učenicima, radionica je održana u formi „Language cafe-a“. Tijekom radionice, Erasmus studenti Sveučilišta u Dubrovniku su učenicima prepričavali svoja iskustva s mobilnosti te im pojasnili slijed u procesu prijave. S obzirom da je aktivnost bila u formi „Language cafe-a“, svi razgovori između Erasmus studenata i učenika odvijali su se na jednom od izvornih jezika Erasmus studenata tj. jezika koje učenici uče u sklopu nastave, a to su ponajviše bili španjolski, njemački, francuski i engleski.