Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Povodom obilježavanja Dana planeta Zemlje, 26. travnja je u Srednjoj poljoprivrednoj i tehničkoj školi u Opuzenu održano nekoliko prigodnih aktivnosti u sklopu provedbe projekta EUROPE DIRECT Dubrovačko-neretvanske županije. Jedna od takvih aktivnosti bila je edukacija o gospodarenju otpadom „There is no planet B“. Cilj ove edukacije bio je osvijestiti  učenike da nemamo “rezervnu“ planetu te naglasiti važnost brige o svom okolišu, čistoći i o zbrinjavanju otpada. Naglasak je stavljen i na osobito bitan model kružnog gospodarstva koji uključuje dijeljenje, posudbu, ponovno korištenje, popravljanje, obnavljanje i reciklažu postojećih proizvoda i materijala što je dulje moguće kako bi se stvorila dodatna odnosno, duža vrijednost proizvoda. Kroz edukaciju su korišteni materijali sa stranice EU Kutka za učenje koji su prigodno obuhvatili temu Dana planeta Zemlje odnosno, EU Zeleni plan.

Nakon edukacije učenici su izradili prigodni plakat, te je organizirana volonterska akcija čišćenja okoliša na području grada Opuzena u kojoj su sudjelovali učenici iz dva razreda.