Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Erasmus Student Network (ESN) Dubrovnik, kao od jedan od partnera Europe Direct-a DNŽ u okviru Dana Europe održao je radionicu i edukaciju na temu osnovnih pojmova o Europskoj Uniji te mogućnostima za mlade unutar EU učenicima Privatne Gimnazije Dubrovnik. Učenike smo upoznali s osnovnim pojmovima o EU, povijesti nastanka EU, jedinstvenog tržišta, vrijednostima EU. S učenicima se razgovaralo o tome kako funkcioniraju EU institucije te o procesu donošenja odluka. Na samom kraju edukacije su se učenicima predstavili razni programi mobilnosti poput Erasmus+ te Europskih Snaga Solidarnosti. Pri završetku edukacije ESN Dubrovnik je održao kviz s učenicima na temu EU&ME: Što EU znači za moj svakodnevni život? Kviz je osmišljen kako bi mladim ljudima poslužio kao brz i koristan uvod u Europsku Uniju.