Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dana 23. srpnja predstavnik EUROPE DIRECT-a Dubrovačko-neretvanske županije iz udruge Erasmus Student Network Dubrovnik gostovao je na Radio Jugu. Slušatelji su se i ovoga puta imali priliku upoznati sa zadaćom, dosadašnjim radom i ustrojem centra EUROPE DIRECT DNŽ. Glavna tema emisije bio je Europski zeleni plan (European green deal) odnosno, nova strategija rasta koja ima za cilj transformirati EU u pošteno i prosperitetno društvo s modernim, resursno učinkovitim i konkurentnim gospodarstvom u kojem nema neto emisija stakleničkih plinova u 2050. i gdje je ekonomski rast odvojen. Slušateljima su među ostalim predstavljene inicijative programa Kreativna Europa (Creative Europe) koji podupire europsku kinematografiju te kulturni i kreativni sektor s ciljem njihovog doprinosa održivom rastu i zapošljavanju. Veliki naglasak u emisiji bio je i na mjesečnim pub kvizovima koji su izazvali veliki interes i pokazali koliko građani poznaju europske politike i vrijednosti.

Svi zainteresirani za sudjelovanje u aktivnostima EUROPE DIRECT-a DNŽ su pozvani da redovno prate web stranice te službene profile centra i projektnih partnera, kako bi na što lakši način došli do željenih informacija.

Emisiju možete poslušati na: https://www.mixcloud.com/RadioJug/info-pult-2307/