Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dana 29. prosinca 2022., predstavnik centra EUROPE DIRECT Dubrovačko-neretvanske županije gostovao je na Radiju Sunce. Tom prilikom slušatelje je upoznao sa aktivnostima koje su se provodile u 2022. godini te o EU kutku za učenje, platformi kreiranoj za informiranje građana o EU. Slušatelji su saznali kako je navedena platforma za učenje prilagođena različitim uzrastima djece. Primjerice, sadržaj je drukčije osmišljen za djecu od 9-12 godina i one starije od 15. Najmlađi mogu pronaći edukativne bojanke te kratke online igrice dok su za starije namijenjeni edukativni kvizovi, članci te informacije koje su bitne za njihovu dobnu skupinu poput prilika za mobilnost i obrazovanje. Također, učitelji mogu pronaći korisne materijale koje mogu ukomponirati u nastavu te samim time kroz regularni program nastave informirati učenike o njihovim pravima i mogućnostima u EU. Osim toga, učitelji se mogu međusobno povezivati s učiteljima iz drugih škola iz čitave EU te pronaći škole s kojima će se umrežiti, nastavnike s kojima će razmijeniti iskustva, seminare i druge informacije koje nude europske mreže. Svi zainteresirani za korištenje platforme mogu filtrirati sadržaj koji ih zanima.

Na kraju radijske emisije najavljene su i aktivnosti koje centar planira provesti u 2023. godini, obzirom da je proglašena Europskom godinom vještina.