Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

U Studentskom domu Dubrovnik, 5. srpnja održan je još jedan zabavno-edukativni EU pub kviz, na temu zelene i digitalne tranzicije. Cilj ovog pub kviza bio je prvenstveno educirati sudionike o važnosti zelene i digitalne tranzicije te ih informirati o naporima koje Europska unija poduzima u tom segmentu.

Sudionici su bili podijeljeni u 4 tima koja su se natjecala u odgovaranju na pitanja u tri kategorije. Pitanja su bila raznolika, od općenitih pitanja o utjecaju klimatskih promjena do tehničkih pitanja o digitalnim tehnologijama. Sudionici su se aktivno uključili u kviz, pokazali zanimanje za tematiku i međusobno se poticali na timski rad. Kviz je pružio priliku za učenje i diskusiju o utjecaju klimatskih promjena, tehnološkim inovacijama i naporima Europske unije u vezi s tim područjima. Pobjednički tim „bottleCAPS“ koji je ostvario najveći broj točnih odgovora, dobio je simbolične nagrade.