Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dana 11. lipnja predstavnik centra EUROPE DIRECT Dubrovačko-neretvanske županije, Božo Simović iz udruge Erasmus Student Network Dubrovnik gostovao je u radijskoj emisiji INFO pult na radiju Jug. Prilikom gostovanja slušatelji su se imali prilike upoznati s postojanjem i ulogom centra EUROPE DIRECT DNŽ kao i aktivnostima koje su se održale i koje su u planu. Posebno su istaknuti mjesečni pub kvizovi na kojima je najveći interes i odaziv sudionika. Također, tijekom emisije predstavljeni su neki od rezultata tj. ciljeva Konferencije o budućnosti Europe. Na primjeru dobre prakse ESN-a Dubrovnik, javnost se imala prilike informirati o Europskim snagama solidarnosti (ESS) odnosno, o mogućnostima kroz koje se mladi mogu uključiti u programe. Pored predstavljanja programa ESS-a, najavila se i suradnja s trenutnom članicom kandidatom, a uskoro i punopravnom članicom ESN-a, Crnom Gorom. Naime, zajedničkim radom u budućnosti između ove dvije sekcije će se dodatno promovirati politike EU i educirati javnost.

Emisiju možete poslušati ovdje: https://www.mixcloud.com/RadioJug/info-pult-11062022-esn-dubrovnik/