Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Humanitarne krize diljem svijeta i dalje su u porastu. Humanitarne potrebe sve su veće uslijed sukoba i nasilja, prirodnih katastrofa kao što su poplave ili su potaknute klimatskim promjenama i uništavanjem okoliša. Kako bi pomogla najugroženijima diljem svijeta, Komisija je za 2022. usuglasila početni godišnji proračun za humanitarnu pomoć u iznosu od 1,5 milijardi eura. Humanitarna pomoć EU-a 2022. raspodijelit će se na sljedeći način: supsaharskoj Africi dodijelit će se 469 milijuna eura, 351 milijun eura dodijelit će se za potrebe na Bliskog istoka i sjeverne Afrike, sa 152 milijuna eura financirat će se projekti u jugoistočnoj Europi i u europskom susjedstvu, 188 milijuna eura dodijelit će se najugroženijim skupinama stanovništva u Aziji i Latinskoj Americi. 370 milijuna eura upotrijebit će se za postojeće krize ili iznenadne vrhunce postojećih kriza, kao i za druge operacije.

Za više informacija: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_22_363