Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Dan europskih autora inicijativa je Europske komisije, koju predvodi povjerenica Gabriel, kako bi se mlađe generacije ponovno povezale s čitanjem knjiga i pomoglo im da otkriju raznolikost europske književnosti.

Osnaživanje mlađih generacija čitanjem

Osim što pomaže mladima da se ponovno povežu s knjigama, ova godišnja proslava ima za cilj pokazati kako književnost može biti alat za osnaživanje pojedinaca. Knjige i čitanje mogu omogućiti ljudima u srednjoškolskom obrazovanju da se uključe u aktualne društvene i osobne izazove.

Dan je također prilika da se naglasi važnost svih programa i inicijativa koji se već provode u pojedinim zemljama EU-a kako bi se promicalo čitanje.

Aktivnosti organizirane tijekom Dana europskih autora

Prvo izdanje Dana europskih autora održat će se 27. ožujka 2023.

Tijekom Dana organizirane su tri paralelne aktivnosti:

· Satovi čitanja u školama

· Turneja europskih autora

· Konferencija o promociji čitanja

Pridružite nam se!

Za više informacija: https://culture.ec.europa.eu/cultural-and-creative-sectors/books-and-publishing/day-of-european-authors?etrans=hr